جرثقیل سقفی-جرثقیل جیب-جرثقیل دروازه ای-جرثقیل بازویی

آشنایی با جرثقیل های کارگاه

کار در کارگاه می تواند با چالش هایی همراه باشد.

یکی از چالش‌ها این است که جابه‌جایی اجسام سنگین ممکن است دشوار باشد، زیرا اغلب شما به تنهایی کار می‌کنید. این مشکل برای مکانیک‌ها، جوشکاران یا کارگران نجاری می‌شود که آنها نیاز به بلند کردن چیزی سنگین مانند موتور یا میز دارند. راه حل این چالش برای بسیاری از افراد یک جرثقیل سقفی کوچک است.

در اینجا بهترین گزینه برای کارگاه شما وجود دارد.

 

جرثقیل دروازه ای

تا حد زیادی همه کاره ترین جرثقیل برای افرادی که در کارگاه خود کار می کنند، جرثقیل دروازه ای است. این جرثقیل ها به صورت خود ایستاده هستند و معمولاً بر روی کاستورها نصب می شوند.

این بدان معنی است که می توانید آنها را به داخل و خارج از کارگاه خود منتقل کنید. علاوه بر این که این جرثقیل ها بسیار متحرک هستند، می توانند تا ۵ تن را نیز بلند کنند. شما حتی می توانید اندازه جرثقیل مورد نیاز خود را هنگام سفارش سفارشی کنید تا با هر اندازه کارگاهی که دارید مناسب باشد.

 

طرفداران

 • تحرک این جرثقیل ها یک مزیت بزرگ نسبت به انواع دیگر جرثقیل ها است.
 • از آنجایی که آنها بسیار متحرک هستند، می توانید آنها را با انواع دیگر بالابرهای متحرک مانند بالابرهای موتور مقایسه کنید.
 • جرثقیل دروازه ای به دلیل افزایش پایداری، واقعاً از بالابرهای موتور برتری می یابد.
 • تکیه گاه های جرثقیل دروازه ای واژگون شدن آن را بسیار دشوارتر از چیزی شبیه بالابر موتور می کند.

 

منفی

 • جرثقیل دروازه ای یک جرثقیل فوق العاده است اما برای افرادی که در یک کارگاه کار می کنند یک بار می آید.
 • فضایی که برای نگهداری جرثقیل دروازه ای مورد نیاز است می تواند برای کسانی که در یک کارگاه کوچکتر کار می کنند مشکل ساز باشد.
 • خوشبختانه چون می توانید آن را به خارج از کارگاه منتقل کنید، می توانید فضای بیشتری را آزاد کنید.

 

بهترین حالت استفاده

 • جرثقیل دروازه ای یک گزینه عالی برای هر کارگاهی است، اما چه کسی آن را مفیدتر می داند؟
 • اگر هم در داخل و هم در خارج از کارگاه کار می کنید، این بهترین گزینه جرثقیل است.
 • تحرک جرثقیل دروازه ای آن را برای مکانیک های کارگاه که ممکن است نیاز به حمل قطعات وسایل نقلیه سنگین یا انجام کار بر روی یک وسیله نقلیه بی حرکت داشته باشند، عالی می کند.
 • اما برای کارگران فلزی یا چوبی که باید پروژه ها را با دقت از کارگاه خود جابجا کنند نیز عالی است.
 • تنها مشکل احتمالی این جرثقیل فضایی است که در مقایسه با سایر جرثقیل های این لیست اشغال می کند.

 

اما برای مکانیک این بهترین جرثقیل کارگاه است.

جرثقیل بازویی

جرثقیل بازویی

 

جرثقیل بازویی نوعی جرثقیل جالب است که برای فضاهای کوچک کاملاً عالی است.

 

طرفداران

 •  جرثقیل جیب فضای کف بسیار کمی را اشغال می کند زیرا فقط به یک تکیه طبقه نیاز دارد.
 • این جرثقیل‌ها همچنین فوق‌العاده قابل اعتماد هستند و برای نیازهای مسافت کوتاه عالی هستند، که می‌تواند در یک فضای کارگاه کوچک بسیار مفید باشد.
 • ظرفیت بالابری آنها معمولاً حدود ½ تن برای جرثقیل های بازویی کوچکتر است که معمولاً برای هر کار کارگاهی کافی است.

منفی

 • نقطه ضعف جرثقیل بازویی مقدار فضایی است که می تواند پوشش دهد.
 • بازوی جرثقیل معمولاً خیلی بزرگ نیست، بنابراین نمی تواند ۱۰۰٪ کارگاه شما را پوشش دهد.

 

بهترین حالت استفاده

در حالی که جرثقیل بازویی ممکن است به اندازه جرثقیل دروازه ای برای یک کارگاه عالی به نظر نرسد، در واقع برای نوع خاصی از کارگر عالی است.

 

کارگران چوب جرثقیل بازویی را فوق العاده مفید می دانند.

 

اگر بین یک قفسه چوبی و میز کار نصب شود، همه آسانسورهای سنگین که باید انجام دهید بسیار آسان تر می شوند. من مطمئن هستم که اکثر کارگران چوب می دانند که تلاش برای جابجایی یک ورق بزرگ تخته سه لا یا تکه بلوط بزرگ ۲×۱۲ به تنهایی چقدر وحشتناک است. انجام این نوع بالابرها بدون کمک نوعی از کمک راهی عالی برای کشیدن چیزی یا ضربه زدن به چیزی در کارگاه شما است. جرثقیل بازویی این بالابرها را بسیار آسان می کند و در صورت عدم استفاده فضای بسیار کمی را اشغال می کند.

 

جرثقیل پل

این جرثقیل چیزی است که اکثر مردم هنگام فکر کردن به جرثقیل های سقفی به آن فکر می کنند . بسیاری از این جرثقیل ها فوق العاده بزرگ هستند و برای بلند کردن چندین تن مواد طراحی شده اند. برای کارگاه خود به احتمال زیاد به دنبال آن هستید. دلیل اینکه شما به آن نیاز دارید این است که اکثر کارگاهها مانند بسیاری از کارخانه ها برای تحمل بار جرثقیل ساخته نشده اند. در کارگاهها برخی از افراد سعی می کنند رد پای این جرثقیل ها را با داشتن دو تکیه گاه به جای چهار تکیه گاه به حداقل برسانند. این به شما امکان می دهد مواد را بلند کنید اما فقط مواد را در دو صفحه حرکت دهید: بالا/پایین و چپ/راست. توصیه می کنم به دنبال جرثقیل های پل با چهار تکیه گاه بگردید تا بتوانید در سه صفحه حرکت کنید: بالا/پایین، چپ/راست، جلو/عقب.

 

طرفداران

جرثقیل های پل مزایای زیادی دارند.

 

 • این جرثقیل ها می توانند وزن زیادی را بلند کنند و وقتی در کارگاه نصب می شوند واقعا فضای زیادی را اشغال نمی کنند.
 • برای استفاده حداکثری از این جرثقیل ها، می خواهید یک تکیه گاه کف در هر گوشه کارگاه خود داشته باشید تا جرثقیل بتواند تمام طول و عرض کارگاه را بپوشاند.
 • از آنجا که این جرثقیل ها می توانند تمام طول کارگاه شما را بپوشانند، می توانید هر چیزی را که بلند می کنید به هر جایی از کارگاه خود منتقل کنید.
 • این جرثقیل ها همچنین هنگام کار بر روی یا زیر اجسام سنگین به عنوان تکیه گاه اضافی عالی عمل می کنند. بنابراین آنها می توانند یک لایه ایمنی اضافی به کارگاه شما اضافه کنند.

 

منفی

 • یکی از اشکالات جرثقیل پل این است که فضای مورد نیاز آن بیشتر از جرثقیل بازویی است و برخلاف جرثقیل دروازه ای همیشه به آن فضا نیاز خواهد داشت.
 • این بیشتر یک مشکل برای کارگاههای بسیار کوچک است، که همانطور که قبلاً ذکر شد اغلب برای صرفه جویی در فضا، از دو پشتیبانی استفاده می کنند.
 • برای کارگاههای بزرگتر، فضا مشکل چندانی ندارد، زیرا می‌توان تکیه‌گاه‌ها را در هر گوشه کارگاه قرار داد که فضای پرکاربردی ندارد.
 • همچنین ارتفاع مشخصی وجود دارد که جرثقیل به آن نیاز دارد، که باز هم برای کارگاههای بزرگتر مشکلی ایجاد نمی کند.

 

بهترین حالت استفاده

بهترین مورد استفاده برای کسی است که باید اشیاء را در اطراف کارگاه خود جابجا کند. در حالی که جرثقیل های دیگر ممکن است مزایای منحصر به فردی را برای شخصی در یک موقعیت خاص ارائه دهند، جرثقیل های پل در اطراف جرثقیل ها عالی هستند و برای هر کسی که فضای کارگاه دارد مفید است. آنها برای مکانیک ها، کارگران چوب و کارگران فلزی مناسب هستند زیرا می توانند وزن زیادی را بلند کنند و کل کارگاه را بپوشانند. اگر فضا دارید و نیازی به بردن جرثقیل خود به بیرون ندارید، این جرثقیلی است که من به اکثر افراد توصیه می کنم.

 

کار در کارگاه اغلب می تواند به خودی خود یک دردسر باشد، اما با کمک جرثقیل سقفی می تواند بسیار آسان تر باشد.

سه جرثقیل که در این مقاله به آنها اشاره کردیم قطعا بهترین جرثقیل ها برای هر کارگاهی هستند. این جرثقیل ها می توانند به شما کمک کنند تا گردش کار خود را بهینه کنید و ایمنی زیادی را به پروژه های کارگاه خود اضافه کنید.

منبع

 

پولادین سازه نوین در همه این جرثقیل ها تخصص دارد، بنابراین اگر سوالی در مورد اینکه کدام جرثقیل برای شرایط خاص شما مناسب است یا به جرثقیل اندازه سفارشی نیاز دارید دارید، خوشحال می شویم فقط با ما تماس بگیرید یا پیام ارسال کنید.

 

اگر آماده سفارش آنلاین جرثقیل سقفی هستید، همین امروز در پولادین سازه نوین یکی را خریداری کنید.

 

برای نمایش پروژه خود به انجمن فیس بوک نکات و ترفندهای پروژه های کارگاه بپیوندید .

 

 

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!