جرثقیل سقفی

خرابی جرثقیل سقفی می تواند یک خسارت بزرگ و پر هزینه ای باشد.

برخی از مشکلات در جرثقیل ممکن است دائمی و همیشگی باشد و عمر جرثقیل را پایین بیاورد.

برای اطلاع از مشکلات و نقص فنی جرثقیل های سقفی، این مطلب را دنبال کنید.

خرابی جرثقیل سقفی

جرثقیل سقفی جفت پل یا جرثقیل سقفی دروازه ای تک پل مانند هر قطعه ماشینی یا مکانیکی، با گذشت زمان به تعویض یا تعمیر قطعات برای کارکرد صحیح و ماندگاری بیشتر نیاز دارد.

جرثقیل های سقفی سرمایه های گران و با ارزشی هستند که حفظ و نگهداری از آنها به حفظ سرمایه  و پایین آمدن هزینه های حمل و نقل کمک می کند.

اما خراب شدن جرثقیل سقفی بازویی-دیواری مشکلی است که ممکن است در گذر زمان رخ دهد و باید برای حل آن ها سریع اقدام کرد تا به ماندگاری و عمر جرثقیل سقفی آسیب وارد نشود.

مشکلات رایج جرثقیل سقفی

خرابی جرثقیل سقفی به مرور زمان رخ می دهد و این یعنی دارندگان جرثقیل های سقفی می بایست در فواصل زمانی معین، این ماشین را بررسی کنند و در صورت نیاز بعضی از قطعات را تعمیر یا تعویض کنند.

اما مهمترین مشکلاتی که در جرثقیل های سقفی دیده می شود، عبارت از موارد زیر می باشد:

خراب شدن سیم بکسل

سیم بکسل یکی از بخش های مهم جرثقیل سقفی است که ممکن است دچار خوردگی، تابیدگی یا سایش شود.

خراب شدن این قطعه مشکلی رایج در جرثقیل های سقفی است و بررسی مداوم می تواند مانع از آسیب دیدن جرثقیل در اثر خراب شدن این قطعه شود.

خورده شدن چرخ های کلگی

سیستم ریل و تیر حمال جرثقیل از مهمترین سیستم های این جرثقیل هاست که اگر هنگام نصب و قرارگیری کنار هم، به درستی قرار نگیرد، در کوتاه مدت باعث فرسایش چرخ های کلگی یا راهبر شده و به دیگر قطعات مهم جرثقیل آسیب وارد می کند.

مشکلات قلاب جرثقیل

قلاب ها وظیفه ی حمل بار را برعهده دارند و زمانی که وزن بار بیش از ظرفیت لازم باشد، ممکن است قلاب جرثقیل سقفی دچار خمیدگی یا تابش یا ترک خوردن شود.

به همین دلیل، بهتر است قلاب ها به طور مداوم بررسی شوند.

برای اطلاع از خدمات و محصولات پولادین سازه نوین می توانید با کارشناسان ما در این مجموعه با شماره های ۰۹۱۲۶۸۶۷۸۲۴ و ۰۲۱-۲۶۴۱۵۸۷۰-۲۶۴۱۵۴۸۶ تماس بگیرید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!