جرثقیل سقفی، جرثقیل دروازه ای، کارخانه جرثقیل جیب| ۳۴ سال در طراحی و فرآیند جرثقیل مدولار و فرآیند| ۵۰۰ کیلوگرم -۵۵۰ تن | استاندارد FEM/DIN | CE/ISO/…
منتشر شده در ۲۶ نوامبر ۲۰۱۶
+ دنبال کن
جرثقیل سقفی یا جرثقیل دروازه ای، کدام یک را برای جابجایی مواد خود انتخاب می کنید؟ هر دو جرثقیل سقفی و جرثقیل دروازه ای به طور گسترده در صنایع مختلف استفاده می شوند. چگونه انتخاب کنیم؟ مقایسه جرثقیل سقفی و دروازه ای را از نظر قیمت، استفاده از فضای مرده و ایمنی و نگهداری، قابلیت انتقال بار و نصب و غیره بررسی کنید.
جرثقیل سقفی و جرثقیل دروازه ای هر دو عمدتاً در کاربردهای صنعتی استفاده می شوند. هر دو نوع جرثقیل بالابر در تاسیسات تولیدی و مکان های جابجایی مواد مانند کارگاه های کشتی که برای جابجایی مواد فله یا جعبه های حمل و نقل استفاده می شوند بسیار رایج هستند. کاربردهای سبک برای سربارها رایج است و اغلب می توان آنها را در مغازه های مکانیک یافت.
جرثقیل سقفی یا جرثقیل دروازه ای را چه انتخاب کنیم
اکنون که ما یک توضیح اساسی از سیستم های جرثقیل سقفی و جرثقیل دروازه ای داریم – چرا یکی را بر دیگری انتخاب کنیم؟
مزایای هر دو جرثقیل دروازه ای و سقفی:
ظرفیت بالقوه عالی زیرا از هر دو طرف پشتیبانی می شوند
کنترل بار در ۳ بعد X,Y و ارتفاع.
حداکثر ارتفاع قلاب در کل منطقه.
منطقه پوشش بسیار کارآمد
انواع گزینه ها – کنترل برقی، مکانیکی، الکترونیکی.
 قیمت جرثقیل
تفاوت اصلی بین این دو این است که ساخت جرثقیل دروازه ای به طور قابل توجهی ارزان تر خواهد بود. یک جرثقیل سقفی به ساختار قابل ملاحظه ای بیشتری برای تحمل بار نیاز دارد که هزینه کلی جرثقیل را افزایش می دهد. جرثقیل های سقفی به ستون هایی در تمام طول جرثقیل نیاز دارند تا دو تیر راه را پشتیبانی کنند در حالی که به عنوان جرثقیل دروازه ای فقط به مجموعه ای از سازه های عمودی نیاز دارد و بدون تیرهای مسیر حرکتی. توانایی جرثقیل دروازه ای برای استفاده از کف به عنوان یک سازه نگهدارنده، هزاران پوند فولاد و نیروی کار را از یک نصب معمولی کاهش می دهد.
استفاده از فضای مرده
جرثقیل دروازه ای به وضوح هیچ ستونی ندارد اما مسیری دارد که در طول باند روی زمین در حال حرکت است. این امر مستلزم آن است که مردم این قسمت از مغازه را جدا کنند و تقریباً آن را فقط برای جرثقیل اختصاص دهند. در سیستم جرثقیل سقفی، همه چیز در هوا است، بنابراین می توان از فضای زیر جرثقیل برای راهروها، درها یا انبار استفاده کرد. در این منطقه پوشش جرثقیل نخواهید داشت، اما حداقل فضای مرده نیست. بنابراین یک جرثقیل سقفی استفاده بهتر از فضا را برای یک منطقه پوشش یکسان به شما می دهد.
ایمنی و نگهداری جرثقیل
هر دو سیستم نیاز به تعمیر و نگهداری سالانه و بازرسی های تکمیل شده توسط افراد واجد شرایط دارند. جرثقیل سقفی دارای اجزای بیشتری از سطح زمین است که بازرسی را دشوارتر می کند. با جرثقیل دروازه ای، تمام قطعات کار روی زمین هستند و به راحتی قابل دسترسی هستند. با توجه به همین نکته، از آنجا که دروازه‌بان دارای مسیرهایی است که روی زمین قرار دارند، بیشتر در معرض آسیب خواهند بود. جرثقیل های دروازه ای همچنین خطر ایمنی را افزایش می دهند زیرا نقاط برق و فشار در سطح زمین وجود دارد
ظرفیت بالابری جرثقیل
یکی از جنبه های جرثقیل دروازه ای که به نظر من به شدت مورد استفاده قرار نمی گیرد، این واقعیت است که می توانید یک بار را از قائم عمودی عبور دهید و آن را خارج از محدوده پوشش جرثقیل ببرید. این واقعاً در کارخانه‌های کشتی‌سازی که در یک طرف آن قسمتی از جرثقیل دروازه‌ای برای برداشتن کانتینرهای حمل و نقل از کشتی‌ها و جابجایی آنها بین پایه‌ها برای ذخیره‌سازی وجود دارد، رایج است. یک کنسول دیگر از طرف دیگر برای بارگیری کامیون ها وجود دارد. این فقط در یک سیستم سبک دروازه ای امکان پذیر است زیرا تیرهای پل دارای تیرهای باند ثابت هستند که این عملیات را مسدود می کنند. من پتانسیل این نوع عملیات را در یک سیستم هیبریدی بر روی یک حیاط فولادی می بینم که در آن بخش کنسولی برای تخلیه فولاد از کامیونی که به موازات طول جرثقیل پارک می کند استفاده می شود. مواد را می توان دسته بندی و در زیر بدنه اصلی جرثقیل ذخیره کرد. کاربرد دیگری که می توانم به آن فکر کنم، انتقال بار از یک فروشگاه به دیگری در سراسر مرزهای جرثقیل است. برای انجام این کار با یک جرثقیل سقفی، باید بار را پایین بیاورید و آن را به وسیله دیگری در فضای مرده حرکت دهید، اما با جرثقیل دروازه ای می توانید فقط از یک قسمت کنسولی برای انتقال بار استفاده کنید.
نصب جرثقیل
آخرین برنامه ای که احساس می کنم جرثقیل دروازه ای واقعا می درخشد، در موردی است که سیستم فقط یک نصب موقت در یک ساختمان است. اگر بخواهید به جای سرمایه‌گذاری در پول جرثقیل پل که هرگز از ساختمان بیرون نمی‌آید، یک مغازه اجاره کنید، می‌توانید یک سیستم دروازه‌ای بسازید که با سهولت نسبی می‌تواند در تاریخ متفاوتی به مغازه دیگری منتقل شود.
جرثقیل صحیح را برای کار انتخاب کنید
ممنون از اینکه برای خواندن این وقت گذاشتید. همانطور که قبلاً ذکر کردم، من واقعاً نسبت به یک جرثقیل نسبت به دیگری جانبدار نیستم، فقط می خواهم مردم چند مزیت کمتر ذکر شده یک سبک را نسبت به دیگری درک کنند تا بتوان نوع صحیح جرثقیل را برای کاربرد انتخاب کرد.
جرثقیل سقفی یا جرثقیل دروازه ای، کدام یک را برای جابجایی مواد خود انتخاب می کنید؟ هر دو جرثقیل سقفی و جرثقیل دروازه ای به طور گسترده در صنایع مختلف استفاده می شوند. چگونه انتخاب کنیم؟ مقایسه جرثقیل سقفی و دروازه ای از نظر قیمت، استفاده از فضای مرده و ایمنی و نگهداری، قابلیت انتقال بار و نصب و غیره را بررسی کنید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!